27. Edycja Festiwalu Jazz Jantar – Cztery dni pełne jazzowych dźwięków i siedem unikalnych muzycznych doświadczeń

Zaplanowany na najbliższy weekend w Gdańsku, 27. Festiwal Jazz Jantar, to wydarzenie, które już od wielu lat przyciąga miłośników tego gatunku muzycznego. Tegoroczne edycje festiwalu, organizowanego przez Klub Żak, będzie można śledzić przez cztery dni – od 14 do 17 marca 2024 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń tej wiosny, skupiające się na prezentacji talentów polskich artystów jazzowych.

Siedem koncertów, które stanowią program festiwalu, to nie tylko propozycje polskie. Wśród nich znalazły się też dwie spektakle zagraniczne – a dokładniej brytyjskie. W obu tych koncertach na scenie Sali Suwnicowej zaprezentują się saksofoniści – Angus Fairbairn i Emma Rawicz. Jest to doskonała okazja, aby posłuchać cenionych na całym świecie artystów i poznać ich unikalne interpretacje jazzu.

Finałowy akord marcowej odsłony 27. Festiwalu Jazz Jantar to solowy koncert Sławka Jaskułke. Muzyczne zakończenie festiwalu zapowiada się niezwykle emocjonująco, a pasjonaci jazzu z pewnością docenią talent i oryginalność tego polskiego artysty. Warto dodać, że ceny biletów na poszczególne koncerty wahają się w granicach 25-80 złotych.