Rowerem przez Jantar. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę rowerową?

Nadmorskie miejscowości przyciągają zapalonych rowerzystów do odbycia wycieczek po tutejszych okolicach. Również w Jantarze można znaleźć wiele ścieżek rowerowych i pięknych miejsc, do których można dojechać rowerem. Osoby, które chcą lepiej poznać tę miejscowość położoną na Mierzei Wiślanej, z całą pewnością powinny zainteresować się jazdą na rowerze po tutejszych okolicach.

Trasa rowerowa dookoła Jeziora Wiślanego

Jezioro Wiślane to piękne miejsce przystosowane do wypoczynku. Osoby aktywne fizycznie mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową wokół tego jeziora. Skala trudności trasy jest bardzo niska, dlatego na przejażdżkę wokół Jeziora Wiślanego mogą wybrać się zarówno dorośli, jak i dzieci. Plaża, jezioro, piękne słońce – to na pewno spora zachęta na wybranie tej trasy rowerowej.

Wycieczka rowerowa do Krynicy Morskiej

Osoby, które czują się na siłach i potrzebują dłuższej i nieco cięższej trasy, mogą wybrać się do Krynicy Morskiej. Jest to dość długa trasa, która dla wielu rowerzystów może być mocno wymagająca. Jednak piękne krajobrazy oraz liczne atrakcje po drodze na pewno zrekompensują nam każdy wysiłek. Szczególnie, że można tam spotkać lasy sosnowe i piękne, malownicze wydmy.

Trasa do Stegny

A może by tak wybrać się do znanej ostatnio Stegny? Okazuje się, że ta popularna miejscowość jest znakomicie skomunikowana z Jantarem. Warto więc wsiąść na rower i poznać okolice nadmorskich miejscowości, które zachwycają pięknym krajobrazem i świetnym klimatem. Tutaj również nie zabraknie malowniczych widoków natury.