Kolejka wąskotorowa w Jantarze – wyjątkowy pomysł na podróż!

W Jantarze istnieje wiele atrakcji turystycznych, jedną z najbardziej głośnych jest jednak znajdująca się tu kolejka wąskotorowa! Wbrew pozorom nie jest to jedynie atrakcja dla fanów poruszających się po torach środków transportu – dzięki temu, że kolejka nie rozwija dużych prędkości, jest także idealna, by podziwiać roztaczające się wokół niej malownicze, nadmorskie krajobrazy.

Kolejka wąskotorowa w Jantarze – na czym polega jej fenomen?

To idealne miejsce na samotną przejażdżkę w celu relaksu, ale nie tylko! Pary z pewnością docenią wyjątkowość randki w postaci wspólnego oglądania okolicy w kolejce. Kolorowa lokomotywa i wagoniki natomiast z pewnością spodobają się najmłodszym! Z tego powodu Kolejka Wąskotorowa W Jantarze to atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku danej osoby czy liczby wspólnie chcących się nią przejechać turystów.

Miniaturowa wersja kolei, kolorowe wagoniki, możliwość przemieszczania się nimi i piękne krajobrazy wokół – to z pewnością wyjątkowa atrakcja, której nie może przeoczyć nikt odwiedzający Jantar! Jest to atrakcja, która spodoba się z pewnością każdemu, niezależnie od wieku i zainteresowań – najmłodsi cieszyć się będą z zobaczenia „małego pociągu”, do którego przyciągną ich piękne, kolorowe wagoniki, starsi zaś z pewnością docenią wyjątkową metodę transportu i możliwość dotarcia w nietypowe miejsca.

Kolejka Wąskotorowa W Jantarze nie jest jedynie atrakcją turystyczną – nadal pozostaje środkiem transportu omijającym typowe dla okolic nadmorskich miejscowości, przynajmniej w sezonie wypoczynkowym, korki. Wbrew pozorom zasięg kolejki jest duży – można nią dojechać nawet aż do Malborka, by tam zwiedzić słynny krzyżacki zamek.