Oryginalne plaże w Polsce – o tym mogłeś nie słyszeć

Polskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Są prawdziwym powodem do dumy: są piaszczyste i czyste, bywają dzikie i otoczone pięknymi borami. Każda czymś się wyróżnia, i z pewnością każda ma do zaoferowania coś interesującego turystom szukającym słońca nad Bałtykiem. Które plaże szczególnie warte są odwiedzenia?

Ruchome wydmy w Łebie

Największą atrakcją plaży w Łebie są ruchome wydmy, położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Ruchome wydmy przemieszczają się kilka metrów rocznie na wschód, a najwyższą z nich jest Łącka góra licząca 42 m wysokości. Ze szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pustynny krajobraz, Morze Bałtyckie oraz jezioro Łebsko. Sama plaża w Łebie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Chałupy zapraszają naturystów

Najstarszą, jak również najpopularniejszą plażą w Polsce dla amatorów plażowej nagości jest plaża znajdująca się w Chałupach. Nawet niewtajemniczeni słyszeli o niej w piosence Zbigniewa Wodeckiego “Chałupy welcome to”. Liczy ok. 4 km długości i jest otoczona sosnowym zagajnikiem, zapewniającym prywatność i swobodę. Z tego też względu polecana jest początkującym naturystom.

Świnoujście — najszersza plaża w Polsce

Szerokość tej uznawanej za najpiękniejszą z polskich plaż sięga w niektórych miejscach 200 m! Spacer po niej, od wejścia do linii wody, pozwoli pokonać dystans zbliżony do wysokości Sky Tower we Wrocławiu. Plaża w Świnoujściu jest bezpieczna i czysta, a ponadto jest ekologicznie zarządzana. Liczy ok. 10 km długości, a jej wody mają statystycznie najwyższą temperaturę w kraju, sięgającą 25 °C.