Pasieka u Strusi w Jantarze – miejsce wyjątkowe

Tak! Pasieka u Strusi w Jantarze łączy ze sobą dwie różne atrakcje, na które wskazuje nazwa tego miejsca, dlatego też spodoba się nie tylko fanom tych wielkich, aftykańskich ptaków, ale również i pasjonatom pszczelarstwa, lub też po prostu lubiącym przyrodę osobom. Z pewnością będzie także idealną atrakcją dla poznających dopiero świat najmłodszych. Miejsce to idealne jest na spacer zarówno w ciepłą, letnią pogodę, gdy słońce sparzy już wystarczająco naszą skórę, jak również i wtedy gdy jest nieco chłodniej.

Pasieka u Strusi w Jantarze – co można w niej zobaczyć?

Pasieka u Strusi w Jantarze jest bogata w atrakcje, największym jej celem jest zaś edukacja odwiedzających. Miejsce to jest gospodarstwem łączącym ze sobą dwa z pozoru zupełnie odbiegające od siebie tematy – hodowlę strusi i pszczelarstwo. Co je łączy? Piękno przyrody na wyciągnięcie ręki, oczywiście! Pasieka u Strusi w Jantarze pozwala na poznanie tajników, jakie skrywa hodowla strusi.

Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowana tych majestatycznych zwierząt z bliska, gdy przebywają w specjalnych zagrodach. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego niekóre strusie są brązowe, a inne czarne? Czy ciekawi cię, czy faktycznie chowają one głowę w piasek? Odwiedź Pasiekę u Strusi w Jantarze, a z pewnością się tego dowiesz!

I dla miłośników pszczół nie zabraknie tu atrakcji – na miejscu zobaczyć można piękny, szklany ul na stałe zamieszkiwane przez te zwierzęta. Dlaczego szklany? By turyści mogli obserwować także i to zazwyczaj ukryte – bo kryjące się w ulu – dla nas życie. Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu miodu wyprodukowanego przez hodowane w gospodarstwie pszczoły.

Miejsce jest przyjazne dla najmłodszych – organizuje dla nich nawet specjalne turnusy!