Mini ZOO w Jantarze – co warto wiedzieć?

Wiele turystów odwiedzając Jantar zadaje sobie podstawowe pytanie – „Jakie atrakcje, poza plażą i morzem, mogę zobaczyć w tym mieście? Inni często zastanawiają się również nad ciekawym miejscem, w które mogą udać się z drugą połówką, jeszcze inni zaś poszukują nowych atrakcji do pokazania dzieciom w celu zapewnienia im rozwoju.

Mini ZOO w Jantarze – idealne miejsce na wakacje dla miłośników zwierząt

Niezależnie od tego, którym z opisanych powyżej typów turystów jesteś, jeśli lubisz przyrodę, w szczególności zaś zwierzęta, to Mini ZOO w Jantarze jest idealną atrakcją turystyczną dla ciebie!

Mini ZOO w Jantarze – co można w nim zobaczyć?

Mini ZOO w Jantarze, wbrew swojej nazwie, wcale nie jest takie małe! Teren, na którym się zajmuje, wynosi aż dwa hektary, co z pewnością pozwala sobie wyobrazić to, jak wiele zwierząt można tam zobaczyć! W miejscu tym można zobaczyć między innymi liczne ssaki i gryzonie, niektóre rodzime dla naszej strefy klimatycznej, inne zaś nie.

Wyjątkową atrakcją z pewnością będą rącze daniele, skoczne kangury dostojne wielbłądy, jak również i podobne nieco do nich lamy i alpaki o pięknym futerku. Nie jest to jednak jedyne zwierzę w Mini ZOO w Jantarze, które ma mięciutkie futerko – zoo zamieszkują też owce i króliki, a także wiele innych! Najmłodszym z pewnością bardzo sposobają się przyjaźnie nastawione kozy i osiołki. Miejsce to jest tym bardziej atrakcyjne, że niektóre ze zwierząt można nakarmić! W tym celu przy zakupie biletów otrzymujemy marchewkę.

Nie tylko ssaki i gryzonie możemy jednak zobaczyć w Mini ZOO w Jantarze – znajduje się tu także liczne ptactwo, między innymi piękne łabędzie, w tym te o czarnych piórach! Na miejscu obserwować można też liczne gatunki gęsi i kaczek.

One thought on “Mini ZOO w Jantarze – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz