Deweloper naruszył prawo budując nielegalne magazynownie na ul. Przemian w Gdańsku

Mieszkańcy gdańskiego osiedla zaalarmowali lokalne media o nielegalnym magazynowaniu materiałów budowlanych dokonanym przez dewelopera na ulicy Przemian. Wśród zauważonych elementów były betonowe kręgi, rury oraz inne części potrzebne do stworzenia kanalizacji deszczowej.

Aktualizacja o godzinie 15:40 informuje, że po interwencji ze strony Urzędu Miasta Gdańska i Rady Dzielnicy, deweloper usunął nieprawidłowo zgromadzone materiały budowlane z wymienionej wcześniej lokalizacji.

Przypomnieć należy, że w poprzednim roku, dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego, teren ten został przekształcony w przestrzeń rekreacyjną. Całość inwestycji wyniosła 300 tysięcy złotych. Planowane jest tam przeprowadzenie festynu z okazji Dnia Dziecka w nadchodzącą sobotę.

Ryszard Łusiak, członek rady dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe, wyznał, że Wydział Skarbu wystosował wezwanie do dewelopera, aby ten usunął betonowe kręgi i uprzątnął teren. Deweloper zadeklarował ustnie chęć przestawienia nielegalnych materiałów, jednak nie jest pewne czy obietnica ta zostanie spełniona. Jak na razie nie wiadomo, czy ze względu na zbliżający się dzień wolny, uda się zrealizować wszystkie przygotowania na czas.