Dwójka osób z Gdańska aresztowana za atak na obywatela Gruzji

Na terenie Gdańska doszło do poważnego incydentu, kiedy to dwoje mieszkańców miasta zostało oskarżonych o brutalny rozbój. Śledczy z gdańskiej policji poinformowali o zatrzymaniu pary podejrzanych, którzy zaatakowali i dotkliwie pobili 38-letniego mężczyznę z Gruzji, używając przy tym narzędzia tak niebezpiecznego jak maczeta.

Złodzieje dokonali swojego agresywnego czynu w sobotę 28 października, w dzielnicy Morena. Zgodnie z relacją świadków, ofiara została zaatakowana przez jedną kobietę i jednego mężczyznę. Nabyte informacje wskazują, że sprawcy okazali się niezwykle brutalni – początkowo tylko grozili pokrzywdzonemu, jednak ostatecznie skrzywdzili go maczetą.

Po ataku sprawcy odebrali mężczyźnie kilkaset złotych i zbiegli z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęli się detektywi ze stacji policji przy ulicy Kartuskiej, którzy dokładnie przeanalizowali zgromadzone informacje oraz materiał z monitoringu. Przez intensywne działania operacyjne oraz doskonałą analizę dowodów, funkcjonariusze byli w stanie szybko zidentyfikować sprawców. Informacje o postępach śledztwa przekazał aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.