Kulisy przygotowań do lokalnych wyborów w Gdańsku wiosną 2024 roku

Wiosną 2024 roku, prawdopodobnie 7 kwietnia, odbędą się wybory samorządowe. W Gdańsku już teraz intensyfikowane są prace i strategie związane z tym wydarzeniem. Zastanawianie nad kandydatami do prezydentury miasta jest tematem numer jeden. Czy Platforma Obywatelska postawi na własnego kandydata, który stawi czoła obecnej prezydent Aleksandrze Dulkiewicz? Kto będzie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość w tej politycznej rywalizacji o stanowisko prezydenta Gdańska? Trwają dyskusje i rozmowy na ten temat.

Rozporządzenia wynikające z kodeksu wyborczego mówią jasno – wybory samorządowe muszą odbyć się w okresie pomiędzy 31 marca a 23 kwietnia 2024 roku. Konkretna data tych wyborów ma być oficjalnie ogłoszona po rozpoczęciu nowego roku.

Jednakże, według nieoficjalnych informacji, które padły z ust Jarosława Rzepy, posła PSL-Trzecia Droga, podczas jego wystąpienia w programie radiowym na antenie Twojego Radia dnia 7 grudnia, najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów jest 7 kwietnia. Ale to informacja, która musi zostać jeszcze oficjalnie potwierdzona.