Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta: Budowa węzła Lublewo wywołuje niezadowolenie wśród kierowców

Ostatnie zmiany dotyczące infrastruktury drogowej na terenie Trójmiasta przynoszą spore niedogodności dla użytkowników drogi. W wyniku prac budowlanych związanych z tworzeniem węzła Lublewo na Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, zamknięto część drogi wojewódzkiej nr 221. Jednocześnie uruchomiono specjalny 300-metrowy bypass, który ma służyć jedynie samochodom o masie do 3,5 tony. Ta sytuacja z pewnością nie ucieszy kierowców ciężarówek, którzy będą musieli skorzystać z alternatywnego objazdu. W efekcie zamiast pokonać odcinek o długości 7 km, będą musieli przebyć aż 25 km drogi. Korki i utrudnienia wywołane tym rozwiązaniem na pewno wpłyną negatywnie na codzienne życie mieszkańców Kokoszek.

Obecnie na Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta trwają intensywne prace budowlane nad węzłem Lublewo. Omawiany fragment OMT będzie przecinał drogę wojewódzką nr 221, która jest kluczowym połączeniem między Gdańskiem a Kościerzyną, prowadząc przez Kolbudy. Od 10 maja w związku z tymi pracami wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. Stworzono bypass, który ma służyć kierowcom jako alternatywa do lipca 2025 roku.

Należy podkreślić, że zamknięty odcinek drogi wojewódzkiej nr 221 ma długość około 300 metrów i znajduje się pomiędzy salą bankietową a sklepem Biedronka. Kierowcy zostali przekierowani na nowo powstały bypass, jednak tymczasowe rozwiązanie nie jest dostępne dla wszystkich. Użytkowanie tej drogi jest ograniczone tylko do pojazdów o masie do 3,5 tony.