Planowany protest rolników na trasie S7 w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego 20 lutego

We wtorkowy poranek, 20 lutego, aktywiści rolniczy zaplanowali blokadę na odcinku drogi ekspresowej S7 niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego. Celem tego protestu jest zamknięcie tej arterii komunikacyjnej. Zablokowane zostanie przejście przez ten fragment „eski”, co spowoduje, że przemieszczenie się tą częścią trasy będzie niemożliwe. Rolnicy planują utrzymywać blokadę aż do 10 marca.

Wtorek, 20 lutego, zainauguruje serię dni, podczas których odcinek drogi ekspresowej S7 w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego zostanie zablokowany. Rolnicy postanowili wyrazić swój sprzeciw poprzez sparaliżowanie ruchu na drodze w obu kierunkach – rzecz dzieje się na wysokości wiaduktu znajdującego się w miejscowości Kmiecin. Protestujący zamierzają utrzymywać blokadę aż do 10 marca, codziennie, z wyjątkiem 20 lutego, kiedy to blokada rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy się o godzinie 16:00. W pozostałe dni protesty będą trwały od godziny 8:00 do 18:00.

Nie tylko S7 będzie celem rolników. Zostanie także zablokowana tzw. droga techniczna Kmiecin – Rakowe Pole, biegnąca równolegle do S7.

W związku z planowaną blokadą, policja przygotowała alternatywne trasy objazdowe. Ruch z Gdańska w kierunku Warszawy zostanie przekierowany na węzeł Żuławy Wschód, do ronda z DK 55 w Rykach, a następnie przez ulicę Tczewską i Warszawską w Nowym Dworze Gdańskim – Starocin – Powalinę – Marzęcino – Nowinki – Stobna – Kępki – Kazimierzowo i do Elbląga (wjazd na S7).

Z kolei ruch z Warszawy w stronę Gdańska zostanie przekierowany z S7 węzłem Elbląg Zachód na drogę powiatową Kazimierzowo – Kępki – Stobna – Nowinki – Marzęcino – Powalina- Starocin – ulicami Warszawską, Tczewską w Nowym Dworze Gdańskim do węzła Żuławy Wschód.

Ważne jest, aby podkreślić, że alternatywne trasy objazdowe prowadzą przez lokalne i wąskie drogi, na których obowiązują liczne ograniczenia prędkości.