Sąd w Gdańsku wydaje wyrok po tragicznym incydencie z udziałem hulajnogi elektrycznej

Sąd Rejonowy w Gdańsku podjął decyzję dotyczącą smutnego incydentu drogowego, który zakończył się tragiczną śmiercią 51-letniej kobiety korzystającej z hulajnogi. Sędzia uniewinnił 44-letnią kobietę, która była za kółkiem samochodu, który w kwietniu 2023 roku zderzył się z hulajnogą na jednym z gdańskich skrzyżowań. Niestety, 51-latka nie przeżyła na skutek odniesionych obrażeń.

28 września, Sąd Rejonowy w Gdańsku ogłosił werdykt, uniewinniając 44-letnią Annę K., oskarżoną o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Ten tragiczny incydent nastąpił 13 kwietnia 2022 roku na skrzyżowaniu ulic Dolne Młyny i Potokowa w Gdańsku. Anna K., prowadząc samochód osobowy, zderzyła się z 51-letnią Katarzyną B.-K., która jechała na hulajnodze elektrycznej. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta na hulajnodze niestety zmarła na miejscu. Anna K. nie przyznaje się do winy.

Sędzia Joanna Jurkiewicz, uzasadniając wydany wyrok, podkreśliła, że na obu ulicach, Dolne Młyny i Potokowa, dopuszczalna prędkość dla samochodów wynosi 50 kilometrów na godzinę. Tymczasem użytkownicy hulajnóg mają prawo poruszać się na drogach, gdzie limit prędkości wynosi do 30 kilometrów na godzinę.