Starocin wstrząśnięty kolizją dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby ranne

W Starocin, niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego, doszło do poważnej kolizji samochodowej, w której brały udział dwa pojazdy. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia, a stan samochodów jest na tyle zły, że można je określić jako zupełnie rozbite.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 16:00, kiedy to ciche podmiejskie ulice Starocina zostały nagle wstrząśnięte hukiem zderzających się samochodów. Jedno z aut było na tyle uszkodzone, że aby wydostać pasażerów, konieczne było przecięcie karoserii.

Na miejscu zdarzenia dyżurny oficer wojewódzkiego stanowiska kierowania ratownictwem KW PSP poinformował, że w obu pojazdach podróżowało łącznie trzy osoby. Dwie z nich, ze względu na odniesione obrażenia, musiały być natychmiast przetransportowane do najbliższego szpitala.

Interwencję prowadziło cztery ekipy straży pożarnej – jedna z miejscowego Ochotniczego Strażackiego Pogotowia, a pozostałe trzy przybyły z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim. Ich wspólnym zadaniem było nie tylko zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ale przede wszystkim niesienie pomocy poszkodowanym i ewakuacja ich do szpitala.