Straszliwa tragedia w Gdańsku: pożar domu zabrał życie dwóch maluchów

Dom mieszkalny na terenie Olszynki, dzielnicy Gdańska, padł ofiarą niszczycielskiego pożaru. W wyniku tego tragicznego wydarzenia śmierć poniosło dwoje dzieci – jednoletnie i trzyletnie. W obliczu tej straszliwej straty, społeczność podjęła inicjatywę pomocy rodzinie poszkodowanej przez ogień.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątkowy dzień 19 stycznia, tuż przed godziną dwunastą. Adres zgłoszenia to ulica Stokrotki na Olszynce. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogień szalał już w pełni swojej mocy.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej, w budynku zostały odnalezione ciała dwóch małych dzieci. Strażacy, którzy przekazywali na bieżąco relacje z miejsca zdarzenia, informowali o zaangażowaniu aż ośmiu zastępów w walce z żywiołem. Prace nad dogaszeniem płomieni trwały jeszcze przez jakiś czas.

W chwili wybuchu pożaru w budynku przebywał również starszy mężczyzna. Dzieci, które stały się ofiarami tragedii, miały zaledwie rok i trzy lata.

Została uruchomiona zbiórka charytatywna, mająca na celu przekazanie pomocy poszkodowanym przez pożar. Organizatorzy apelują o wsparcie dla rodziców nieszczęsnych dzieci, którzy borykają się nie tylko ze straszliwą stratą, ale także z brakiem środków na godne pochowanie swoich pociech. W opisie zbiórki czytamy smutne słowa: „Rodzice tych dzieci potrzebują naszej pomocy żeby pochować dzieci. Nie stać ich na pochówek”.