Tragiczne potrącenie pieszego przez pociąg w Gdańsku – ruch kolejowy zawieszony

Wydarzyło się coś strasznego w Gdańsku, gdzie w niedzielne poranki doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg jadący na trasie potrącił śmiertelnie osobę poruszającą się pieszo. Skutkiem tego nieszczęśliwego wydarzenia była konieczność zawieszenia ruchu pociągów, a na miejscu intensywnie pracowały służby ratunkowe. Funkcjonariusze policji przystąpili do analizy sytuacji i ustalania, jak doszło do tego dramatycznego wypadku.

Dramat rozegrał się w niedzielny poranek, około 7:10, na odcinku trasy między stacjami Gdańsk Główny i Gdańsk Południowy. Jak informuje Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK, na tym właśnie odcinku doszło do potrącenia przechodnia, które niestety skończyło się śmiercią tej osoby.

Wypadek spowodował konieczność wstrzymania ruchu pociągów. Jakubowski dodaje również, że trwają intensywne rozmowy z przewoźnikami w celu organizacji alternatywnej komunikacji dla pasażerów dotkniętych tym zdarzeniem. Policja na miejscu wypadku prowadzi szczegółowe dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Informacje dostępne na stronie internetowej PKP PLK, której treść dotyczy opóźnień w ruchu kolejowym, sugerują, że region został poważnie dotknięty tym wydarzeniem – pociągi regionalne i InterCity doświadczają opóźnień przekraczających dwie godziny.