Triumfalny początek sezonu dla drużyny AP Energa Gryf Słupsk

Rywalizację w pierwszej grupie słupskiej Ligi Młodzik D2, drużyna AP Energa Gryf Słupsk rozpoczęła od pewnej wygranej. Pod kierunkiem szkoleniowca Damiana Kotłowskiego, w sobotę pokonali swych rówieśników z MKS Jantar Ustka, zwyciężając na terenie przeciwnika aż 6:3 (3:2).

Zaraz po rozpoczęciu sierpnia, drużyna juniora D2 podjęła ścisłe przygotowania do nadchodzącego sezonu ligowego. Damian Kotłowski oraz Marek Górski objęli role trenerów dla prawie trzydziestu zawodników. Skład drużyny został podzielony na dwie grupy, które mają przystąpić do rywalizacji w dwóch ligowych grupach juniora D2 w sezonie 2023/24.

W trakcie przygotowań, młodzi zawodnicy zmierzyli się w meczach towarzyskich z takimi drużynami jak Promyk Nowa Sucha, Jantar Ustka, Żaki Sławno czy Żaki Szczecin. Wszystkie spotkania kontrolne zakończyły się na korzyść Gryfitów – jak donosi trener Kotłowski, zawodnicy pokazali wysoką klasę gry.

W sobotę 19 sierpnia, pierwsza drużyna udanie rozpoczęła nowy sezon ligowy juniora D2 (grupa 1), pokonując na wyjeździe drużynę Jantara Ustka 6-3. Bramki zdobywali: Aleksander Mila, Oskar Stachyra, Maciej Praszczak, Aleksander Gajda oraz Jan Patyk.

Już następnego dnia, w niedzielę 20 sierpnia, zespół wyruszył na obozowisko do Darłowa. Trenerzy Damian Kotłowski i Paweł Grasie będą tam prowadzić intensywne treningi. Planowane są także kolejne gry sparingowe.