Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15 zakończony: Rekord Bielsko-Biała zdobywa tytuł mistrza

Podczas niedawno zakończonego turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15, który odbył się na terenie kompleksu sportowego Rekordu w Bielsku-Białej, drużyna gospodarzy triumfowała, zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej U-15. Rekordzistów udało się pokonać MKS Jantar Ustka aż 8-1 w finale. W spotkaniu o trzecią lokatę, Constract Lubawa wygrał z GKS Futsal Nowiny, kończąc mecz wynikiem 6-3.

Młodzi zawodnicy z MKS Jantar Ustka pokazali wysoki poziom umiejętności na boisku, zdobywając po raz trzeci srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Piotra Piszko zanotowali dwa zwycięstwa w fazie grupowej – pokonując Eskadrę Warszawa 3:0 oraz Orła Jelcz Laskowice 5:1 – oraz remis z KS Gniezno (2:2). Dzięki tym wynikom, drużyna z Ustki zapewniła sobie pierwsze miejsce w swojej grupie.

W fazie ćwierćfinałów, Jantarowcy spotkali się z ekipą Marcovia Marki. Udało im się triumfować w tym meczu, pokonując przeciwników 5:2 i awansując do półfinałów. Po zaciętym pojedynku w półfinale, zawodnicy Jantara okazali się lepsi od Constractu Lubawa, uważanego za faworyta turnieju, wygrywając 2:0. Jednak w finale czekał na nich już prawdziwy faworyt i gospodarz turnieju – Rekord Bielsko-Biała. Niestety dla drużyny z Ustki, gospodarze okazali się nieugięci i triumfowali, kończąc mecz wynikiem 8:1.