Ukończono remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gdańsku

Po okresie dwóch i pół roku trwających prac, basen usytuowany przy terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gdańsku został ostatecznie przekazany do eksploatacji. W chwili obecnej, dostęp do tego obiektu mają tylko uczniowie tejże szkoły. Przewiduje się jednak, że od października tego roku pływalnia zostanie udostępniona szerszej publiczności. Aktualnie trwają jeszcze konsultacje dotyczące ustalenia cen biletów i karnetów.

Długotrwała modernizacja basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 dobiegła końca. Roboty budowlane rozpoczęły się wiosną 2021 roku. Oryginalnie, planowano zakończenie termomodernizacji placówki przy ulicy Marusarzówny na lato 2022 roku. Niestety, pojawiły się problemy ze strony wykonawcy, co doprowadziło do zawieszenia prac. Miasto, po decyzji o zerwaniu umowy z pierwotnym wykonawcą, było zmuszone do poszukiwania nowego podmiotu wykonującego.

Jak na razie, z ukończonych prac nad pływalnią mogą korzystać jedynie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. W bieżącym tygodniu zorganizowane zostały już pierwsze zajęcia na nowo wyremontowanym basenie.