Wyjątkowe zjawisko zorzy polarnej widoczne z plaży w Jantarze

Barwne łuny, które przybierają odcienie zieleni, różu i fioletu są niesamowitym widokiem. Tego typu spektakl można było zobaczyć ostatnimi dniami na niebie w Jantarze. Osoby, które wybrały się tego dnia na plaże z pewnością tego nie żałowały.

Zorza polarna widoczna w Jantarze

W ostatnim czasie wiele nadmorskich miejscowości w Polsce mogło pochwalić się tym, że było u nich widać zorzę polarną. Taki sam efekt widoczny był również z plaży w Jantarze. Jak wiadomo najczęściej zorza polarna widoczna jest w miejscach, gdzie występują wysokie szerokości geograficzne, a więc za kołami podbiegunowymi. Jednak raz na jakiś czas jest ona widoczna również w Polsce. I tak było ostatnimi czasy, kiedy to zorza polarna widoczna była nie tylko z plaży w Jantarze, ale również i w Rewie i Stegnie.

Polacy znacznie częściej widzą zorzą polarną w momencie, gdy są na wyjeździe w innych krajach, takich jak Islandia lub Norwegia. Jednak teraz w końcu zorza polarna ukazała się również nad polskim morzem. Podniebne spektakle można było obserwować przez dłuższy czas. Były to wyjątkowe zielono-fioletowe łuny na gwieździstym niebie.