Zaginięcie na plaży w Jantarze zakończone pomyślnie dzięki strażakom

Do dramatycznego zdarzenia doszło na plaży, kiedy to strażacy razem z ratownikami musieli przeprowadzić poszukiwania zaginionego 9-latka. Wszystko rozpoczęło się około godziny 18.00, kiedy służby ratownicze otrzymały informacje o zagubieniu chłopca.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, kapitan Anna Piechowska, potwierdziła ten niepokojący incydent. Szczegółowe informacje otrzymane o godzinie 18:05 mówiły o zaginięciu 9-letniego chłopca na plaży numer 79 w Jantarze. Niezwłocznie podjęto działania mające na celu odnalezienie zaginionego.

Sukces operacji poszukiwawczej zawdzięczamy strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jantarze. Dzięki ich decyzji o przeszukaniu obszaru wzdłuż plaży przy pomocy quada wodnego, udało się odnaleźć chłopca. Został znaleziony całkowicie zdrowy na plaży w Stegnie i prędko wrócił w opiekę swoich opiekunów.

W akcję zaangażowane były dwa zastępy z KPPSP Nowy Dwór Gdański, jeden zastęp z Elbląga, a także OSP Jantar. Ten niebezpieczny incydent stanowi doskonałą okazję do przypomnienia o konieczności zachowania czujności w miejscach publicznych, takich jak plaże. Kluczowa jest bezwzględna kontrola nad dziećmi, aby zapobiec podobnym sytuacjom i gwarantować bezpieczne oraz pełne radości korzystanie z uroków lata.