Zakłócenia w ruchu drogowym na południu Gdańska – remont ul. Niepołomickiej trwać będzie do końca sierpnia 2024

Począwszy od poniedziałku 24 czerwca, kierowcy korzystający z dróg na południu Gdańska napotkają na znaczne utrudnienia. Ulica Niepołomicka zostanie całkowicie wyłączona z ruchu, począwszy od skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską, a kończąc na zjeździe do ulicy Kampinoskiej. Prace remontowe potrwają aż do ostatnich dni sierpnia 2024 roku.

Przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zapewniają, że przeprowadzenie remontu jest koniecznością ze względu na fatalny stan nawierzchni trasy. Wskazują, że wymaga ona kompleksowej wymiany, a także wykonania nowej podbudowy.

Dodatkowo, planowane prace będą realizowane przy całkowitym zakazie ruchu dla pojazdów silnikowych, w tym autobusów. Niemniej jednak, zachowany zostanie dostęp do lokali usługowych. Piesi przez cały czas remontu będą mogli swobodnie poruszać się po chodnikach.

Robert Krasowski, szef Działu Dróg w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, tłumaczy tę decyzję koniecznością wykonania prac na podbudowie. – Płyty drogowe przechodzą z jednego pasa na drugi, co uniemożliwia prowadzenie prac etapami. W tym konkretnym przypadku musimy niestety zablokować ruch na pełnej szerokości jezdni – wyjaśnia Krasowski. Dodaje, że ściągane płyty zajmują swoim zakresem więcej niż szerokość jednego pasa drogowego.