Zwycięstwo w loterii Eurojackpot przynosi półtora miliona złotych gdańszczaninowi

W grze losowej Eurojackpot, jeden z mieszkańców Gdańska miał to szczęście, że pięć wybranych przez niego liczb okazało się zwycięskimi. Te liczby zmieniły jego życie, przynosząc mu ponad półtora miliona złotych wygranej.

Znane jest to, że wielu graczy dąży do zgromadzenia fortuny poprzez udział w takich grach jak „lotek”. Jednak tylko garstka z nich ma możliwość cieszenia się naprawdę wysokimi wygranymi. Do tego elitarnego klubu dołączył teraz człowiek z Pomorza, który skutecznie wytypował pięć na siedem liczb na swoim kuponie.

Liczby, które przyniosły szczęśliwcowi nagrodę wynoszącą 1 656 917,30 zł, to: 11, 30, 32, 45, 47. Natomiast ostatnie dwie liczby, czyli 3 i 10, były niestety nietrafione.

Zanim jednak zwycięzca będzie mógł nacieszyć się swoją nagrodą w pełni, musi jeszcze odprowadzić od niej podatek. Jest on na poziomie 10%, co oznacza, że ostatecznie w kieszeni zwycięzcy z Gdańska pozostanie 1 491 225,57 zł. Tymczasem kolejna okazja do zdobycia wysokiej wygranej nadchodzi już 9 stycznia 2024 roku, kiedy do zdobycia będzie aż 520 mln zł.

Do tej pory najwyższą wygraną w tym regionie mógł cieszyć się mieszkaniec Gdyni, który w 2012 roku zgarnął ponad 33 mln złotych.