Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej – duma nadmorskich atrakcji

Wybierający się w okolice Krynicy Morskiej turyści niejednokrotnie zastanawiają się, jakie miejsca w okolicy tej malowniczej miejscowości będącej częstym celem wypraw zwiedzających warto jest odwiedzić.

Jeśli poszukujesz przepięknych widoków i dziewiczej przyrody, to zdecydowanie powinieneś wybrać się do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej!

Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej – co można w nim zobaczyć?

Symbolem wspomnianego parku krajobrazowego jest kormoran, wyjątkowy, charakterystyczny dla nadmorskich krajobrazów ptak o pięknym, czarnym umaszczeniu.

Te piękne, jedne z największych ptasich mieszkańców naszego kraju z pewnością zachwycą niejednego turystę poszukującego atrakcyjnych miejsc w Krynicy Morskiej. Jest ich tu szczególnie dużo, ponieważ na terenie Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej znajdują się ich kolonie lęgowe! Wielbiciele ornitologii z pewnością docenią możliwość oglądania ptasich rodzin i wygrzewających na słońcu swoje rozłożone skrzydła dorosłych osobników. Szczęśliwcy spotkają także rude lisy, oraz rozkrzyczane rybitwy i mewy. Jeśli zaś wspomniani turyści zbliżą się do okolic wodnych, podziwiać będą mogli budujące tamy bobry i wylegujące się w nadmorskim słońcu bobry!

Nie fauna jednak jest jedynym ciekawym elementem przyrody, jakie można tu spotkać! Warto przyjrzeć się także uważnie przepięknym sosnowym lasom porastającym tereny parku, a jeszcze większą uwagę zwrócić na przepiękne, malownicze wydmy.

Najwyższa z nich, nazwana Wielbłądzi Garb ze względu na swój podobny kształt i koloryt, osiąga wysokość niemalże pięćdziesięciu metrów nad poziomem morza!