Po zmroku, na peronie SKM Śródmieście, para wandali dewastuje pociąg

W gęstą noc wtorku, 2 stycznia 2024 roku, około 20:40 zdarzył się incydent, który wstrząsnął pasażerami Szybkiej Kolei Miejskiej. Duet niszczycieli zuchwale profanował jeden z pociągów SKM zaparkowany na peronie Gdańsk Śródmieście. Przed przybyciem patrolu SOK, sprawcy zdążyli odwrócić się na pięcie i uciec.

W skandalicznym akcie wandalizmu uczestniczyły dwie osoby – mężczyzna i kobieta. Bezceremonialnie wykorzystali pauzę pociągu na ostatnim przystanku – Gdańsk Śródmieście, by od zewnętrznej strony pojazdu zostawiać swoje nieatrakcyjne symbole.

Chociaż monitoring peronu mógł nie uchwycić całego zdarzenia, jeden z naszych czytelników zauważył parę wandali i zdążył udokumentować ich bezprawne działania. Szczególne podziękowania należą się za przekazanie nam tego nagrania, które może pomóc w identyfikacji sprawców.

„Rzeczywiście, o godzinie 20:38, dwie osoby zaczęły niszczyć jeden z naszych pociągów na stacji Gdańsk Śródmieście. Zostały dostrzeżone przez rewidenta, który natychmiast powiadomił dyżurnego SOK SKM” – opowiada Tomasz Złotoś, rzecznik SKM. „Niestety, nie było żadnego patrolu w pobliżu, więc sprawcy uciekli, zanim ktokolwiek mógł interweniować. Obecnie szacujemy wartość strat i zamierzamy zgłosić na policję przestępstwo zniszczenia mienia.”