Wielokulturowy Piknik Rodzinny z okazji Światowego Dnia Uchodźcy w Gdańsku

Piknik o charakterze wielokulturowym, który przygotowany został dla rodzin, odbędzie się w Gdańsku na placu Zebrań Ludowych, już w nadchodzącą sobotę, dokładnie 22 czerwca. Wydarzenie jest związane ze Światowym Dniem Uchodźcy i ma na celu uświadomić gościom różnorodność kultur. Atrakcje przewidziane na ten dzień skierowane są do osób w różnym wieku. Organizatorzy wydarzenia udostępniają wejście na teren pikniku bez żadnych opłat.

Najbliższa sobota zapowiada się szczególnie interesująco, gdyż od godziny 11:00 do godziny 17:00 trwać będzie druga edycja Wielokulturowego Pikniku Rodzinnego. Organizacją tego wydarzenia zajmują się wspólnie samorząd województwa, miasto Gdańsk oraz organizacje pozarządowe.

Organizatorzy Wielokulturowego Pikniku Rodzinnego podkreślają, że jest to idealna okazja na spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny lub przyjaciół. Mają także nadzieję, że piknik stanie się miejscem wymiany wiedzy i doskonałym sposobem na poszerzenie horyzontów poprzez poznanie innych kultur.

Jak mówi Michał Piotrowski, rzecznik marszałka województwa pomorskiego, Piknik Wielokulturowy ma za zadanie nie tylko obchodzić różnorodność, ale też promować zrozumienie i budować silniejsze, zintegrowane społeczności. Dla Piotrowskiego, to ważny aspekt w kontekście narastającej polaryzacji na tle antymigracyjnym. Bezpłatny kontakt z osobami reprezentującymi inne kultury pomaga przełamać negatywne stereotypy i uprzedzenia. Piknik daje szansę mieszkańcom regionu o różnych korzeniach kulturowych na wzajemne spotkania, wymianę doświadczeń i być może nawiązanie nowych znajomości w przyjaznej atmosferze.