Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu: Zimowe szkolenia taneczne dla młodych adeptów EKT "Jantar"

W sercu Elbląga, w prestiżowym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, zainaugurowane zostały specjalne zimowe kursy taneczne. Są one przeznaczone dla najmłodszych członków grupy EKT „Jantar”, które skupia dzieci uczestniczące regularnie w zajęciach pozalekcyjnych i rozwijających swoje umiejętności w stylu sportowego tańca towarzyskiego.

Zajęcia odbywają się podczas ferii zimowych, a ich integralnym elementem są lekcje tańca. Podczas nich, młodzi tancerze mają okazję doświadczyć intensywnej rozgrzewki, a następnie udziału w warsztatach poświęconych tańcom standardowym, jak i latynoamerykańskim. Mateusz Czyżyk, trener i zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Jantar, wyraża nadzieję, że przerwa od zajęć szkolnych będzie dobrze wykorzystana przez dzieci do rozwoju i doskonalenia umiejętności tanecznych, co w przyszłości może zaowocować sukcesami na turniejach.

Ferie z tańcem są częścią projektu o nazwie „Stawiamy na aktywność”, który jest realizowany przy finansowym wsparciu Samorządu Miasta Elbląga. Prócz intensywnej nauki tańca, młodzi adepci będą mieli okazję do uczestnictwa w dodatkowych atrakcjach. Czeka na nich wiele stacji tematycznych, takich jak: zajęcia plastyczne, wyjście na kręgielnię, aktywności rekreacyjne na lodowisku i w parku trampolin, seans filmowy w kinie oraz różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne.