W Jantarze kręcono film Pawła Deląga o uciekinierach z Ukrainy

Podczas zeszłorocznych wakacji w Jantarze nakręcono sceny do filmu Pawła Deląga, który obrazowo ma pokazać sytuację i drogę uciekinierów z Ukrainy, którzy musieli uciekać z powodu napaści rosyjskiej na ich kraj. Właśnie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Jantarze schronienie znalazło sporo osób. I właśnie tutaj kręcono sceny do filmu.

O filmie dokumentalnym nakręconym w Jantarze

Ekipa Pawła Deląga przez kilka dni zajmowała się kręceniem scen do filmu o uchodźcach z Ukrainy. Sceny nagrywano nie tylko w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym, lecz również na plaży oraz w znajdującym się tuż obok lesie. W bardzo dobrych słowach o filmie, jak i o samym Pawle Delągu wypowiadali się strażacy, którzy pomagali ekipie filmowej z transportem i przemieszczaniem się po plaży i lesie. Podobnego zdania wypowiadali się pracownicy wspomnianego Ośrodka.

Warto dodać, że w tymże Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w pewnym momencie schronienie znalazło aż ponad 300 kobiet i dzieci, które uciekały z objętej wojną Ukrainą. Na ten moment wciąż am się tam znajdować ponad 100 osób, a część z nich znalazła zatrudnienie właśnie w ośrodku. Inni postanowili wyjechać z Ośrodka w Jantarze do innych miejsc, a inni wrócili do swojej ojczyzny.