Losy zabytkowego obiektu przy ulicy Mickiewicza 7 wciąż niepewne

Na przestrzeni lat nieruchomość przy ulicy Mickiewicza 7 zmieniała swoje funkcje: przed II wojną światową służyła jako popularny gościniec Rautenkranz, po konflikcie zamieniono ją w ośrodek kultury. Później obiekt przekształcono w hotel Jantar, a następnie w placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Teraz nieruchomość czeka na nowego właściciela – w połowie września dowiemy się, czy ktoś zdecyduje się na jej zakup podczas drugiej licytacji komorniczej.

Warto dodać, że to już drugi raz, kiedy ten obiekt zostaje wystawiony na licytację – pierwszy raz komornik podjął taką decyzję jesienią ubiegłego roku. Cena wywoławcza to teraz 710,4 tys. zł, ale wartość nieruchomości szacowana jest na kwotę 1 065 600 zł.

W skład nieruchomości wchodzi budynek związany z prawem użytkowania wieczystego działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 655/5, ważnego do dnia 05 grudnia 2089 roku. Działka ma powierzchnię 0,2476 ha. Budynek składa się z trzech kondygnacji, wcześniej użytkowany był jako hotel, a obecnie służy jako dom dziecka. Część budynku zajmuje sala taneczna, a do niej przylega zaplecze kuchenne wraz z pomieszczeniami administracyjnymi, socjalnymi i usługowymi w podpiwniczeniu. Obiekt posiada również parkingi dla gości. Całkowita powierzchnia użytkowa budynków wynosi 1151,66 m2. Nieruchomość jest własnością spółki JANTAR Sp. z o.o., która jest aktualnie jej dłużnikiem – poinformował komornik.